Rajoni

Pandemia në Kosovë, katër viktima dhe mbi 150 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 26/08/20 |
el ida

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 492 persona.

Rastet e reja kanë pësuar rritje krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit janë kryer 511 teste nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 157 persona, ndërsa një ditë më parë ishin 136 të infektuar.

Që prej 13 marsit kur u regjistruan rastet e para, vendi ka raportuar 12.840 persona të infektuar me koronavirus. Prej tyre, gjithsej 492 pacientë kanë humbur jetën dhe 8,942 janë shëruar./Opinion.al

Pas