Aktualitet

Pamje rrënqethëse nga infektivi, urimi i fëmijëve për nënën e intubuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 15/07/20 |
Al Do

Numri i personave të shtruar në spitalin infektiv me Covid është shtuar javët e fundit e po ashtu edhe ata që janë në terapi intensive.

Një nga pacitentët e intubuar është një grua e cila këto ditë ka patur ditëlindjen, por që fatkeqësisht i është dashur ta kalojë në respirator.

Megjithatë familjarët kanë dashur t’i japin kurajo dhe forcë për të kaluar sëmundjen. “Edhe 100 vjeç. Nga motra dhe fëmijët. E shtrenjta jonë” shkruhet në pusullën e një tufe me lule në shtratin e gruas që ndodhet në terapi intensive.

Pamja rrëqethëse është ndarë nga ministrja Manastirliu në Facebook.

Ju lutem ndaluni pak çaste për të parë këtë nënë që po lufton për jetën në spitalin infektiv. Në ditën e saj të lindjes, në pamundësi për ta parë, fëmijët kanë dashur t’i tregojnë se i janë pranë, duke i sjellë një tufë lule në spital. Por ajo është në terapi intensive, e intubuar, vetëm për shkak të virusit të rrezikshëm, që merr jetë! Të mos e lejojmë që COVID19 të përhapet, duke rrezikuar jetën e njerëzve tanë të dashur!”, shkruan ajo. /Opinion.al

Pas