Aktualitet

Paloka letër Ramës e Dukës: Duam projektin zyrtar të stadiumitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 04/05/16 |
b.f

Partia Demokratike ka kërkuar transparencë lidhur me projektin e stadiumit Qemal Stafa nëpërmjet një letre.  Kreu i grupit parlamentar demokratik, Edi Paloka ia ka drejtuar letrën këshillit të Ministrave dhe presidentit të FSHF-së Armando Duka.
Kërkesa ka të bëjë me informacionin dhe kopje të dokumentacionit të plotë zyrtar të projektit. Partia Demokratike e ka denoncuar këtë të fundit si aferën korruptive të radhës të kryeministrit.

Kreu i grupit parlamentar opozitar në përfundim të letrës lë hapësirë kohore afatin ligjor prej 15 ditësh për marrjen e informacionit të kërkuar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas