-Kulturë

Pallati 176/Meta dekoratë për aktoren Elida Janushi, gruaja e Jovan Bregut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 20/12/20 |
Opi Nion

Aktorja Elida Janushi është vlerësuar nga Presidenti Meta me titullin e lartë “Mjeshtër i madh”. Lajmi bëhet i ditur nga presidenca që informon se me këtë titull është vlerësuar edhe operatori Dhimitër Lala.

“Kreu i Shtetit e dekoroi aktoren e mirënjohur të skenës dhe ekranit zonjën Elida Janushi, me motivacionin: “Në vlerësim të mjeshtërisë së rrallë aktruese si dhe të kontributeve ndaj artit e kinematografisë shqiptare, të dhëna përmes roleve të shumta të luajtura në skenë dhe ekran. Me mirënjohje për realizimin e arrirë të dhjetëra personazheve të grave dhe vajzave të interpretuara e të portretizuara me individualitet të veçantë përmes botës së saj të pasur emocionale dhe me ngjyrimet e gjetura plastike”, bën me dije presidenca lidhur me motivacionin.

Kujtojmë se aktorja Janushi është veçanërisht e mbetur në kujtesën e publikut, për rolin e Marjetës (bashkëshortja e Jovan Bregut) në komedinë “Pallati 176”.

Pas