Kryesore

“Pa kontributin e tij Ballkani i Hapur nuk do mbijetonte”, Vuçiç falënderon RamënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:37 - 08/06/22 |
Opi Nion

Udhëheqësit e vendeve të rajonit që janë të pranishëm në Ohër në kuadër të Ballkanit të Hapur zhvilluan një konferencë të përbashkët.

Gjatë fjalës së tij, Vuçiç theksoi të gjitha përfitimet që sill kjo nismë, ndërsa falënderoi kryeministrin Edi Rama, duke thënë se pa ndihmën e tij Ballkani i Hapur nuk do të mbijetonte.

“Në javën e ardhshme do të kemi video konferencë që të vijojmë përgatitjet tona dhe të arrijmë të sigurojmë gjetjet më të mira për të ndihmuar njëri tjetrin. Të bashkëpunojmë dhe të gjejmë zgjidhje që njerëzit të jetojnë më mirë. Rezultatet nuk mund të jepen menjëherë, por do ti shohim çdo ditë. Ne do të luftojmë për një jetë më të mirë për të gjitha qytetarëve tonë dhe të ulim të gjitha procedura burokratike. Sot kemi arritur shumë në raportet, si të këmbimeve tregtare por edhe i . ne nga Serbia asgjë nuk kërkojmë as nga Maqedonia, vetëm dëshirojmë të kemi marrëdhënie miqësore, dhe falënderoj Ramën se edhe kur kemi qenë në presion nga anë të ndryshme dhe kur është dashur të heqë dorë nga Open Balkan, ka treguar fuqi të madhe të liderit. Si kryetari i Serbisë i kam borxh një falënderim të madh se pa fuqinë e tij Ballkani i Hapur nuk mund të mbijetonte”,-tha Vuçiç./Opinion.al

Pas