Aktualitet

Video/Ortekë dhe bllokim nga dëbora, njoftohet hapja e rrugës së ThethitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 20/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka njoftuar këtë mbrëmje hapjen e aksit rrugor Qafë Thore – Theth pas bllokimit për shkak të dëborës. Sikurse shihet në një video të postuar në FB e tij, dëbora kishte bllokuar të gjithë kalimin edhe për shkak të rënies së ortekëve të shumtë.

“Pas punës së vazhdueshme, pavarësisht shkallës së vështirësisë nga rëniet e vazhdueshme të ortekëve dhe trashësisë së borës u bë e mundur hapja e aksit rrugor Qafë Thore – Theth. Tashmë qarkullimi në rrugën e re kryhet pa probleme edhe në kulmin e dëborës”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas