Kronikë

Do të manipulonte bashkëpunëtorin e drejtësisë, arrestohet Reqi i KorçësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 20/02/22 |
Opi Nion

Elton Goskova, njeriu i përfolur për disa ngjarje kriminale në Korçë dhe që njihet ndryshe  si “Reqi i Korçës”, është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme. Aksioni i policisë mësohet të jetë kryer mbrëmjen e së premtes, por nuk është bërë i ditur pas operacioni vijon për arrestimin e personave të tjerë të lidhur me ty. Bëhet me dije se  Goskova është arrestuar pas dyshimeve se ka tentuar të korruptojë dhe manipulojë, dëshmitarin e prokurorisë, Luftar Reçi. Ky i fundit ka dëshmuar kundër Lulzim Berishës, Emiljano Shullazit, Plaurent Dervishit, Viktor Imerit, Indrit Taullaut dhe Indrit Rusi, si autorë të përfshirë në vrasjen e biznesmenit Vajdin Lamaj dhe Klodian Saliut.

“Reqi i Korçës”, dyshohet se ka marr përsipër të ndikonte tek familjarët e Luftar Reçit për ra bindur atë që të tërhiqej nga dëshmia e tij.

Goskova është i njohur për një sërë ngjarjesh kriminale dhe është ish-anëtar i bandës famëkeqe ‘5 dyqane’ në qytetin e Korçës gjatë vitit 1997./Opinion.al

 

Pas