Kryesore

Opozita parlamentare takon sot kryeministrin Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 10/06/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme pritet që kryeministri Edi Rama të takohet në orën 19:00 me opozitën parlamentare.

Deputeti Myslym Murrizi, kryetari i grupit parlamentar demokrat, së bashku me dy kryetarët e tjerë të grupeve parlamentare të opozitës do të takohen edhe me kryetarin Gramoz Ruçi.

Opozita parlamentare ka ftuar Ramën dhe Ruçin në takim për të diskutuar kërkesën e tyre. Opozita ka paralajmëruar që në kushte të tilla nuk do ta votojë në Kuvend marrëveshjen nga Këshilli Politik për ndryshimet në reformën zgjedhore./ Opinion.al

Pas