Emisionet

Opinion/ Vrasja që tronditi botën!


               Publikuar në : 09:30 - 07/01/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u trajtua vrasja e gjeneralit Iranian Kasem Soleimani, i cili ishte një nga figurat më të rëndësishme të Iranit.

Kjo ngjarje e ndodhur në Bagadat ka implikuar tre shtete Iranin , Irakun dhe SHBA dhe mund të ketë impakt jo vetëm në zonën e Lindjes së Mesme por edhe më tej.

Të ftuar në studio për të diskutuar rreth temës ishin diplomati Agim Nesho dhe studiuesi Ermir Gjinishi dhe në një lidhje të drejtpërdrejtë analistja e biznesit Mira Pogaçi./Opinion.al/

Pas