Emisionet

Opinion/ Vrasja e Durrësit dhe grabitja e Rinasit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:44 - 06/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e së martës në programin “Opinion” u diskutua për vrasjet e dy vëllezërve në Durrës dhe lidhja e supozuar e tyre me grabitjen e Rinasit, si dhe për arrestimin e një personi nga Taxhikistani, i cilësuar si terrorist dhe që pretendohet se kishte ardhur në Shqipëri për të vrarë një biznesmen.

Lidhur me këto cështje diskutuan gazetarët Artan Hoxha, Ermal Vija dhe avokati Saimir Vishaj.

Lidhje direkte u zhvilluan me Ministren e Transportit dhe Infrastukturës, e cila sqaroi se si do të vijojë procesi i riatdhesimit në Shqipëri.

I ftuar në program ishte Armand Peza, i cili foli për dasmat. Drejtuesi i kompanisë Geraldina Sposa, tha në studion e emisionit “Opinion” se mbyllja e koronavirusit nuk mund të kalohet thjeshtë pasi vetëm për dasma gjatë një viti në Shqipëri konsumohen 165 milionë euro minimumi.

Po ashtu lidhje në Skype u zhvilluan me Alban Dakën, Arben Gjekan, Eda Gemin, Erdis Doraci, dhe Denis Buzakjan.

Emisioni i plotë në emisionin e mëposhtëm:

Pas