Emisionet

Opinion/ Tryeza e festave!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 30/12/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së mërkurës (29 Dhjetor) emisioni“Opinion” është fokusuar tek atmosfera e festave, në mënyrë specifike tek tryeza e festave.

Pjesë e diskutimit kanë qenë pyetjet: Çfarë duhet të gatuajmë për fundvit? Cilat janë gatimet tradicionale?  Cilat janë gatimet më interesante që serviren për festa?

Në pjesën e parë dhe të dytë janë diskutuar këto pyetje me të ftuar në studio:

Olesia Leco,

Eraldo Rexha,

Blerina Gjylahmeti,

Kristi Janku,

Dritan Shakohoxha,

Dhurata Thanasi,

Isida Mollaymeri

Në pjesën e tretë është transmetuar një material i përgatitur në restorantin dhe hotelin “Padam” për të parë se cila është menuja e festave dhe si ndryshon në raport me menutë në ditët e tjera.

Pas