Emisionet

Opinion/ Skandali i Kavajës, shantazh me video seksi


               Publikuar në : 22:10 - 06/02/19 |
el ida

 

Mbrëmjen e 5 Shkurtit, emisioni “Opinion”  ka trajtuar temën e abzumit seksual me një vajzë 13-vjecare, në qytetin e Kavajës. Kanë qenë 8 nxënës të shkollës së saj një pjesë e të cilëve edhe bashkëmoshatarë, ata që e kanë shantazhuar vajzën përmes një videoje intime të regjistruar disa kohë më parë.

Për ta diskutuar mbi këtë fenomen dhe gjithë problematikat e ngjashme që mbart mosha e adoleshencës, të ftuar  në studion e “Opinion” kanë qenë:

Anila Basha – Gazetare

Armand Bajramaj – Gazetar

Marinela Sota – Pedagoge Fakulteti i Shkencave Sociale

Aljon Çaçi- Skenarist

Fitim Zekthi-  Gazetar

Alba Çobaj  – Gazetare, Moderatore

Adriatike Lami – Drejtore e Kolegjit Wilson

Të ftuarit kanë patur qëndrime të ndryshme mbi ngjarjen dhe rolin e shoqërisë në prodhimin e fenomeneve të tilla.

Pas