Emisionet

Opinion/ Si po gjykohen Thaçi dhe drejtuesit e UÇKBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:02 - 01/06/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (31 Maj 2022) në emisionin “Opinion” për temën “Si po gjykohen Thaçi dhe drejtuesit e UÇK”.

“Opinion” është fokusuar te një nga momentet e rëndësishme të historisë së shqiptarëve që lidhet me gjykimin në Gjykatën Speciale të Hagës të katër drejtuesve të UÇK  Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, të cilët akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Në pjesën e parë të emisionit “Opinion”  është transmetuar një dokumentar i titulluar “Devijimi Special”, i cili shtjellon aktakuzën ndaj katër drejtuesve të UÇK dhe përplasjet mes palëve në Hagë.

Në pjesën e dytë është transmetuar një intervistë e kryeministrit Edi Rama, i cili pak kohë më parë vizitoi në paraburgim ish-presidentin Thaçi. Ai ka treguar se cili është shikimi i tij për këtë çështje dhe çfarë ka biseduar me ish-presidentin Thaçi.

Më pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një material për profilet politike të katër ish-komandantëve të UÇK, që ndodhen të burgosur në Hagë.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 

 

Pas