Emisionet

Opinion/ Si na ka ndryshuar koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 07/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 6 Majit u diskutua për sondazhet e zhvilluara online në faqen e  “Opinion”.

Si na ka ndryshuar koronavirusi dhe a do të ndryshojë mënyra jonë e jetesës pas pandemisë, ishin disa nga cështjet e trajtuara nga Artan Hoxha në studio, si dhe në lidhje direkte në Skype nga Arbi Mazniku, Mateo Spaho, Sebi Fishra, Rita Petro, Reila Bozdo, Bashkim Kadriu, Xhesika Berberi, Albatros Rexha, Gentian Progni, Fjodora Fjora, Ilir Dushkaj, Denada Pasholli, dhe Eva Dibra.

Po ashtu, në program u denoncua fakti se 1 000 tableta nisur për donacion, ishin të bllokuara në doganë. Gazetari Blendi Fevziu, solli rastin e filantropit nga Maqedonia, Lazim Destani.

Presidenti i firmës “Ekolog”, një nga më të fuqishmet shqiptare në Europë, kishte vendosur që me rastin e pandemisë t’i dhuronte tableta Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, duke patur parasysh që nxënësit në mësimet online kanë vështirësi. Në Maqedoni dhe në Kosovë tabletat arritën dhe janë në duart e nxënësve, por fondi për Shqipërinë ka mbetur në doganë.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas