Emisionet

Opinion – Si do të paguhen paratë e “Luftës”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 24/04/20 |
el ida

Mbrëmjen e së enjtes programi “Opinion” u fokusua tek aspekti ekonomik, emergjenca shëndetësore e koronavirusit, zhvillimet politike në Kosovë, dhe në fund tek dita botërore të letërsisë.

Ministri i Shtetit për Ndërtimin, Arben Ahmetaj, iu përgjigj pyetjeve të qytetarëve lidhur me problematikat e tyre ekonomike.

Në lidhje direkte ishte ish-kryeministri, Sali Berisha, i cili foli për oponencën e tij në aspektin ekonomik dhe shëndetësor të situatës.

Po ashtu në Skype u zhvillua një intervistë më mjekun Pëllumb Pipero, ndërsa Klodiana Lala foli për atë që po ndodh në burgun 313, ku 13 persona janë infektuar me koronavirus.

Gazetari Baton Haxhiu, foli për atë cfarë po ndodh në Prishtinë, ndërsa në fund për ditën botërore të letërsisë diskutuan, Elsa Skënderi Rakipllari, Jonida Vokshi, dhe Prenc Zogaj.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

Pas