Emisionet

Opinion/ Si do të lëvizim?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:04 - 28/04/20 |
el ida

Mbrëmjen e 27 Prillit në programin “Opinion”, u diskutua lidhur me lehtësimin e masave, e të lëvizjeve.

Në lidhje direkte në Skype ishte ministrja, Ogerta Manastirliu, e cila u shpreh se strategjia e hapjes graduale është bërë mbi tre kritere kyçe.

“Tre kriteret kyçe lidhen me kurbën epidemiologjike, numrin e të shtruarve në spital dhe rastet e rënda që trajtohen në terapi intensive”.

Lidhje direkte u zhvilluan me Artan Hoxhën, i cili foli për ekzekutimin e dy vëllezërve në Durrës dhe imamin Elvis Naci, i cili foli për Ramazanin në kohë pandemie.

Po ashtu lidhje direkte u zhvilluan nga Kozeta Turishtën, Elson Gjonin, Qazim Hoxhën, Gjergj Buxhukun, Fatjona Ndreu Halili, dhe Agim Neshon.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas