Emisionet

Opinion/ Sandër Lleshaj përballë gazetarëve!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:20 - 12/11/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së hënës i ftuar në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun ishte ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj përballë një paneli gazetarësh.

Të ftuar gjithashtu për të intervistuar ministrin ishin gazetarët Klodiana Lala dhe Artan Hoxha. Çështjet që u trajtuan në emision kishin të bënin me atentatin e ndodhur disa ditë më parë ndaj prokurorit, Arjan Ndoja ku mbeti i vdekur shoferi i tij, Andi Maloku.

Gjithashtu ministri u pyet për misionin e shpëtimit të vogëlushit 11-vjeçar Alvin Berisha nga kampi i Al-Hol në Siri, ku kishte qëndruar për 5 vite.

Gjatë emisionit u trajtuan edhe temat rreth krimit në vend dhe shtimit të numrit të aksidenteve rrugore./Opinion.al/

Pas