Emisionet

Opinion / Sa rrezikojmë nga hapja e shkollave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 15/09/20 |
Al Do

Mbrëmjen së hënës në emisionin “Opinion” u trajtua tema e hapjes së shkollave në kushtet e pandemisë.

Përtej pikëpyetjes nëse do duhet të hapeshin apo jo shkollat ka një pikëpyetje më të madhe për mënyrën se si do të zbatohen protokollet e masave dhe se sa e aftë është Shqipëria të minimizojë risqet që shfaqen në këtë drejtim.

Në pjesën e parë të emisionit u diskutua pyetja se sa të rrezikuar jemi nga hapja e shkollave.

Iris Luarasi dhe Ermal Hasimja ishin të ftuarit në studio ndërsa në lidhje direkte në Skype foli edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu si edhe Enriketa Papa, Adriatike Lami, Stefo Kocani, Albert Troci.

Në pjesën e dytë u diskutua mbi penalizmin që po merr shteti shqiptar në arbitrazhin ndërkombëtar. Për këtë çështje të ftuar në studio për të diskutuar ishin Besart Kadia dhe Ledina Mandija.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas