Emisionet

Opinion /Pikëpyetjet e vaksinës? 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 13/01/21 |
Doriana Çepunaj

Mbrëmjen e së martës (12.01.2021) është diskutuar në emisionin “Opinion” me gazetarin Blendi Fevziu, për problematikën e vaksinës duke mikësuar pikëpyetjet që kanë lindur së fundmi për ardhjen e dozave në vendin tonë por njëkohësisht edhe utilitetin e saj.

Po ashtu në “Opinion” është folur për qëndrimin  politik mbi vaksinën, ka pasur akuza së fundmi se nga ka ardhur vaksina, pse nuk tregohet vendi i origjinës, në çfarë kushtesh mbahet, dhe a ka qëndruar premtimi i qeverisë  për të sjellë një numër të caktuar vaksinash, për të nisur vaksinimin masiv.

Për t’iu përgjigjur këtyre pyetjeve ne studio është diskutuar me pesë të ftuar dhe një lidhje direkte.

Të ftuar në studio:

Iris Luarasi

Agron Gjekmarkaj

Jonida Shehu

Artan Hoxha

Mentor Kikia

Në lidhje të drejtpërdrejtë shefja e Departamentit të sëmundjeve Infektive në ISHP:

Silva Bino

Ndërkohë për të folur për pjesën utilitare të vaksinës në lidhje të drejtpërdrejtë kanë qenë mjekët:

Arban Domi

Kita Sallabandra

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion”, është transmetuar një material i emisionit “Stop”, i cili tregon një sanitare të spitalit COVID-2, që hiqej si infermiere dhe i kishte marrë nën dorë 8 milion lekë një vajze, në këmbim të kujdesit ndaj nënës së saj si dhe reagimin e Ministrisë së Shëndetësisë, pas publikimit të rastit./Opinion.al

Pas