Emisionet

“Opinion”/Pasoja që na lë COVID-19 dhe vaksina!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 02/02/21 |
Semiljana Azizi

Është diskutuar mbrëmjne e së hënës në emisonin “Opinion” mbi pasojat që lë COVID-19 në trup, teksa është diskutuar gjithashtu edhe për  vaksinën dhe efikasitetin kundër virusit.

Për të diskutuar këtë temë në pjesën e parë, me gazetarin Blendi Fevziu, kanë qenë 4 të ftuar në studio dhe 3 lidhje të drejtpërdrejta.

Në studio:

  1. Denada Toce
  2. Arian Mezini
  3. Ilir Alimehmeti
  4. Skënder Brataj

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Kita Sallabanda
  2. Arban Domi
  3. Rol Dangëlli

Ndërkaq, në pjesën e dytë dhe në pjesën e tretë është transmetuar një intervistë me fotografin francez Michel Setboun, i cili ka hyrë në Shqipëri për herë të parë në 1981 me profesion të fshehur. Në vitin 1990 Setboun udhëtoi në të gjithë Shqipërinë duke fotografuar imazhet dramatike të transformimeve në vitit 90-91. Fotografi është rikthyer sërish në Shqipëri në vitin 2020 për të rigjetur personazhet e fotografuar 30 vite më parë, dhe ia ka arritur, me thuasje gjysmën e tyre./Opinion.al

Pas