Emisionet

Opinion/ Mister, oriz në vend të kokainës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 02/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u diskutua lidhur me operacionin e policisë shqiptare, asaj greke dhe Deas amerikane në kapjen 137 kg kokainë të pastër, e cila vinte nga Ekuadori.

Droga më pas kishte ndaluar në Portin e Pireut ku ishte ndalesa e parë e prej aty ishte transportuar në portin e Durrësit.

Policia greke e vënë në dijeni nga DEA amerikane kishte ndërruar kokainën me oriz dhe brenda orizit kishte vendosur GPS për ta ndjekur se ku do të shkonte droga.

Gjithashtu gjatë emisionit është trajtuar si temë edhe sasia tjetër të drogës e gjetur dje në Brazil e mbështjellë me logon e klubit të futbollit të Elbasanit.

Të ftuar për të folur rreth temës ishin Eduart Dauti pronar i kompanisë ‘Alba Exotic Fruit’, i cili kishte bërë porosinë e bananeve ku në konteiner u gjet sasia e drogës, gazetarja Klodiana Lala, gazetari Jetmir Olldashi, gazetari Ermal Vija dhe analisti Lorenc Vangjeli./Opinion.al/

Pas