Emisionet

Opinion/ Kush qëlloi me snajper?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:53 - 09/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 8 Qershorit në programin “Opinion”, gazetarët Artan Hoxha dhe Spartak Koka, diskutuan për atentatin ndaj Ardian Capjas, përfaqësues i fisit Capja, i cili ka qenë disa herë në qendër të vëmendjes për disa konflikte dhe ngjarje në Elbasan.

Me mjete të sofistikuara si snajperi nga kodrat përballë banesës së tij, duket se atentati ka qenë i një mekanizmi mafioz.

Në pjesën e dytë të programit ishin në lidhje direkte, Rudina Hajdari, Petrit Vasili, Oerd Bylykbashi, dhe Damian Gjiknuri, anëtarët që firmosën marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Cfarë solli kjo marrëveshje, dhe si do votohet në zgjedhje?

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas