Emisionet

Opinion/ Kush i vjedh tokat në Shqipëri?


               Publikuar në : 12:17 - 07/11/19 |
el ida

Mbrëmjen e së mërkurës në programin “Opinion” ishte i ftuar kreu i kadastrës, Artan Lame.

Nisur nga atentati ndaj prokurorit Ndoja dhe Aleksandër Lahos (Rrumi i Shijakut) dhe një seri arrestimesh në Kadastrën e Durrësit, Artan Lame foli mbi atë çfarë po ndodh me tokat në bregdet, cilat janë problemet më të mëdha në Gjirin e Lalëzit, si tjetërsohen pronat dhe një sërë problemesh të lidhura me legalizimet.

Në pjesën e tretë u realizua një intervistë me Prenc Zogaj për romanin e tij më të ri, “Anjeza nuk u zgjua”.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

Pas