Emisionet

Opinion/ Krimi, dalin fakte të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 13/02/20 |
el ida

Mbrëmjen e 12 Shkurtit, në programin “Opinion” u diskutua për disa foto dhe detaje të reja që kanë dalë në dritë nga pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës, si dhe për Operacionin Forca e Ligjit, e cila u ka dërguar kërkesë për justifikimin e pasurisë personave të njohur si Emiliano Shullazi apo Dritan Dajti.

Të ftuar për të diskutuar çështjet e mësipërme ishin, Artan Hoxha, Klodiana Lala, ndërsa në lidhje të drejtpërdrejtë ishte gazetari, Baton Haxhiu.

Ndërsa në pjesën e tretë të programit ishte i ftuar koleksionisti Eros Hoxha, i cili ka arritur të zbulojë disa dokumente për mandatet autentike të disa prej qyteteve kryesore të Shqipërisë, të cilët mandatojnë të zgjedhurit e tyre për Kuvendin e Vlorës, që shpalli pavarsinë e Shqipërisë.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

 

 

Pas