Emisionet

Opinion/ Çfarë pasojash ka emigracioni i shqiptarëve? Videoja që tronditi shqiptarët!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 03/11/22 |
Opi Nion

Emisioni i së mërkurës mbrëma (2 nëntor 2022), trajtoi dy tema, “Videoja që tronditi shqiptarët!” dhe Çfarë pasojash ka emigracioni i shqiptarëve?”

Disa minuta të pjesës së parë të emisionit iu dedikuan videos së publikuar ditën e djeshme, ku shfaqej një punonjëse e një azili pleqsh në Pejë të Kosovës teksa godiste vazhdimisht me shpulla një të moshuar.

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Blerta Dalloshi Berisha
  2. Beart Buzhala
  3. Kaltrina Zeneli

Në pjesën e mbetur të pjesës së parë u diskutua për deklaratat e ministres së Brendshme të Britanisë lidhur me shqiptarët që emigrojnë drejt atij vendi.

Në pjesën e dytë dhe të tretë, emisioni “Opinion” u fokusua tek emigracioni i shqiptarëve drejt vendeve më të zhvilluara dhe pasojat që sjell ky fenomen.

Të ftuar në studio:

  1. Aranita Brahaj
  2. Eda Gemi
  3. Besart Kadia
  4. Endri Shabani
  5. Erald Pashaj

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Aurora Dollenberg
  2. Ervin Gjonaj

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas