Emisionet

Opinion/ Çfarë fshihet pas bombës në Stamboll?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 16/11/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së mërkurës ( 15 nëntor 2022) u fol për tre tema të ndryshme.

Në pjesën e parë të emisionit u diskutua për shpërthimin në Stamboll të Turqisë, ku humbën jetën 6 persona dhe u plagosën mbi 80 të tjerë. Të ftuarit në studio diskutuan se çfarë qëndron pas shpërthimit, pse Turqia refuzoi ngushëllimin e SHBA-ve, por edhe për gatitshmërinë e autoriteteve turke.

Të ftuar në studio:

  1. Ilir Kulla
  2. Redi Shehu
  3. lir Kulla

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Abdulvehab Ejupi

Në pjesën e dytë të emisionit u transmetua një intervistë me lektoren Lea Ypi. Për rreth 25 minuta, Lea Ypi foli për raportet e komunitetit shqiptar në Britaninë e Madhe, si dhe për akuzat e qeverisë britanike lidhur me përfshirjen e shqiptarëve në aktivitetet kriminale.

E ftuar në studio:

  1. Lea Ypi

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit “Opinion”, u transmetua një intervistë me zëvendës shefen e Marrëdhënieve me Publikun në ambasadën amerikane, Amanda Roberson . Roberson tregoi se si të rinjtë shqiptarë mund të informohen për të ndjekur studimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Në intervistë:

  1. Amanda Roberson

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas