Emisionet

Opinion/ Blloku dhe Enver Hoxha sipas Isuf Kalos!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 12/09/19 |
el ida

“Blloku dhe Enver Hoxha sipas Isuf Kalos!”, ishte tema e trajtuar mbrëmjen e 11 shtatorit në programin “Opinion”.

Isuf Kalo, mjeku i Enver Hoxhës foli mbi librin e tij “Blloku”, i cili hapi mjaft debate në publik. Kalo thotë se libri nuk i dedikohet ish-pacientit të tij Enver Hoxhës, por Bllokut në tërësi, ndërsa shton se kjo iniciativë, nuk është as për të bërë histori shkencore apo letërsi të mirëfilltë, por është thjeshtë rrëfimi i një mjeku, që ka qenë shumë pranë personazheve të Bllokut.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

Pas