Aktualitet

Opinion/ Agim Musta: Kadri Hazbiu urdhëroi balerinat të argëtonin marinarët rus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 26/11/15 |
b.f

Agim Musta i ftuar në Opinion, tregoi një histori të vitit 1957, kur në Shqipëri erdha Flota e Detit të Zi. “Në vitin 1957 verdhi flota e Detit të Zi. Qeveria shqiptare dha një pritje në Pallatin e Brigadave. U sollën edhe 30 vajza nga Teatri i Operas dhe Baletit. Kadri Hazbiui ju thotë vajzave: “oficerët janë ndarë nga familja, mund tju pickojnë por ju nuk do të të thoni asgjë”. Vajzat më pas thane se: “Na pickuan, na shtrënguan dhe ne nuk thamë asnjë llaf”. Ndërsa Agim Doçi, pyetjes nëse kishte presion për ata artistë që e kishin gruan e bukur, iu përgjigj Po. Madje sipas Doçit, kishte edhe artistë që binin pre.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas