-U tha në Opinion

“Opinion”/ A po përplaset Rama me BE-në?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 19/01/21 |
Semiljana Azizi

Të hënën në emisionin “Opinion” është diskutuar në pjesën e  parë misteri i zhdukjes së ish-arbitrit të futbollit italian.(18 Janar 2021)

Gazetari Spartak Koka ka sqaruar të gjithë ngjarjen që nga fillimi i saj, tek dyshimet dhe hetimet që po kryhen nga ana e policisë.

Në pjesën e dytë janë diskutuar deklaratat e kryeministrit Rama kundrejtë Bashkimit Europian, përgjigja që ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca i ka kthyer Ramës dhe njëkohësisht përgjigja që ambasada franceze ka kthyer në raport me çështjen e vaksinimit.

Për të diskutuar këtë çështje me gazetarin Blendi Fevziu, të ftuar në studio kanë qenë:

  1. Baton Haxhiu
  2. Preç Zogaj
  3. Fitim Zekthi
  4. Redi Shehu

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është trajtuar një histori dashurie  e veçantë. Dashuria e lindur në kantierin e ndërtimit mes shtetasit turk Burak Birgoren dhe vajzës nga Mamurrasi, arkitektes Elda Sulaj./Opinion.al

Pas