Emisionet

Opinion/ A duhet të besojmë tek guru-të?


               Publikuar në : 10:38 - 12/03/19 |
el ida

Mbrëmjen e 11 marsit, në studion e “Opinion” u diskutua lidhur me besimin tek Gurutë.

“A duhet të besojme tek gurutë?”, ishte pyetja që iu shtrua të ftuarve Rovena Agolli, Akil Pano, Albatros Rexhaj, Mustafa Nano, Ergys Mërtiri dhe Fleura Shkëmbi, ndërkohë që në pjesën e tretë të emisionit u shfaq e plotë një intervistë e Paramahamsa Vishandanda, guruja nga India i cili pak kohë më parë erdhi në Shqipëri, pasi ka këtu një numër ndjekësish, të cilët e pritën në aeroport me veshje tradicionale, këngë e valle dhe duke i puthur këmbët.

Ndër të tjera të ftuarit diskutuan nëse duhet të besojmë apo jo tek gurutë, çfarë është një guru, a bie besimi tek ta ndesh me besimet fetare dhe çfarë i shtyn njerëzit tek besojnë tek gurutë.

Për më shumë ndiqni videon e plotë të emisionit “Opinion”:

Pas