Emisionet

Opinion 16 janar 2023/ Kush ndërton dhe a duhet të ndërtohet më në Tiranë?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 17/01/23 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” është trajtuar tema e ndërtimeve në kryeqytetin e Shqipërisë. Tirana vendi ku ndërtohen objekte më shumë se në qytetet e tjera të Shqipërisë.

A ka nevojë Tirana për më shumë ndërtime dhe kush po i ndërton projekte?

Në pjesën e parë dhe të dytë, është folur për historinë e disa projekteve të cilat priten të ndërtohen. Çfarë ndodh me rritjen e çmimeve të metrave që shiten dhe si shpjegohet që numri i metrave katror që jepen pothuajse çdo vit ka rritje por çmimi nuk ulet.

Për te folur mbi këtë temë: Mira Pogaçi, Pano Soko, Arbi Mazniku, Ilda Zaloshnja, Dritan Shakohoxha, Sanja Telhallari, Ylli Sula.

Në pjesën e tretë të emisionit është folur mbi një nga ngjarjet më tronditëse për shqiptarët e Kosovës. Masakra e Reçakut në 16 janar të vitit 1999. Bëhet fjalë në një fshat të Kosovës ku u vranë 45 burra nga forcat policore, ushtarake dhe paraushtarake serbe./Opinion.al

 

Pas