Sport

Olimpiakos dhe shqiptarët eleminojnë Bayern Mynihun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:48 - 24/11/15 |
b.f

Olimpiakos për moshat 19 vjeç ka mundur me rezultatin 0-1 bashkëmoshatarët e tyre Bayernit të Munihut në ndeshjen vlefshme për Champions League-n e të rinjve, duke i eleminuar nga turneu. Ajo që bie në sy është se në formacionin bazë të Olimpiakosit luajnë edhe dy shqiptarë, përkatësisht sulmuesi Qazim Laçi dhe Ardit Toli mbrojtës. Ndaj kjo mund të quhet edhe një fitore e shqiptarëve. Pas kësaj fitore Olimpiakos U-19 ka ende shpresa për të vazhduar rrugën në Youth League. Përsa i përket lojtarit Qazim Laçi, 19 vjeçari është pjesë edhe e ekipit të parë, ndërkohë që ka qenë i pranishëm edhe në stol në ndeshjet e Champions League.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas