Kryesore

OBSH bën thirrje: Duhet ndërhyrje urgjente për ndryshimet klimatikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 11/07/22 |
Opi Nion

Organizata Botërore e Shëndetësisë po lëshon një tjetër thirrje alarmi për ndryshimet klimatike.

Është ndoshta gjëja më urgjente, të veprohet për të mbrojtur shëndetin e planetit duke adresuar këtë kërcënim”, shkroi në Twitter drejtori i përgjithshëm, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ndër të tjera ai ka kujtuar se këto ndërhyrje mbrojtëse do të kenë “përfitime të mëdha si për shëndetin e njerëzve tanë. planetit dhe për shëndetin e njerëzve”./Opinion.al

Pas