Kryesore

Nxjerrja e të dhënave/Berisha thirrje për protesta: Gjithçka në duart e mafies


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 24/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me publikimin e të dhënave të qytetarëve shqiptarë. Përmes një reagimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha bën thirrje për protesta.

Sipas tij, protestat janë shpëtimi i vetëm i Shqipërisë. Berisha shkruan se gjithçka është në duart e mafies dhe krimit të organizuar.

Ish-kryeministri i drejtohet me një thirrje opozitës dhe shoqërisë shqiptare që të ngrihen në protestat më të fuqizime që vendi ka njohur në këto 30 vite, për përmbytjen e regjimit mafioz të Ramës.

Narkoshteti apo shteti terrorist ndaj qytetarëve të tij!

Protesta dhe vetëm protesta është shpëtimi i Shqipërisë.

Miq, si në asnjë vend tjetër të botës, demokraci qoftë apo diktature nuk ndodhe kjo që ka ndodhur në Shqipëri: Gjithçka në duart e mafies dhe krimit të organizuar.

Në Shqipëri si në asnjë vend të botës të gjitha sistemet dixhitale të narkoshtetit janë në kontroll të plotë të mafies shtetërore të drogës dhe krimit, e cila përdor të dhënat e tyre për terror psikologjik, partiak, politik, financiar, ekonomik, elektoral, banditesk te narkoshtetit dhe bandave të tij ndaj qytetarëve.

Nxjerrja e te gjithë databazës së shtetit, de facto narkoshtetit, pra te te gjitha te dhenave te privatesise se qytetareve nga kreu i Meduzes Edi Rama dhe banda e tij per te maskuar skandalet monstruoze me aferat e djegsave, arbitrazheve, PPP, koncesioneve, prokurimeve sekrete qe sipas Kontrollit te Larte te Shtetit arrijne ne 8,2 miliard euro, perben aktin me te rende dhe me te pashembullt ne historine e nje shteti.

Ky proces antikushtetues nisi me angazhimin direkt te Edi Rames ne plaçkitjen e 20 milione deklaratave ne serverin e tatimeve, dergimin ne seline e PS ne duart  patronazhisteve te te dhenave personale te rreth 1 milione shqiptar per terror elektoral dhe vazhdoi me publikimin e rrogave te mbi 600 mije punonjesve publik dhe privat vendas dhe te huaj te Shqiperise dhe se fundi publikimi i te gjitha targave te leshuara ne Shqiperi duke bere keshtu objekt sulmesh te qindra mijra shqiptareve nga narkoshteti dhe bandat e tij mafioze!

Ky megaskandal i pandodhurkund ne bote eshte nje thirrje, nje kushtrim per opoziten dhe mbare shoqerine shqiptare te ngrihen ne protestat me te fuqishme qe vendi ka njohur keto 30 vite per permbysjen sa me pare te rregjimit mafioz kriminal te kreut te meduzes Edvin Kristaq Rama dhe narkoshtetit te tij ne Shqiperi. Sb”,-shkruan Berisha.

 

Pas