Aktualitet

Numërimi/LSI merr një mandat në Durrës, PS shkon në 72 mandate


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:55 - 26/04/21 |
el ida

Partia Socialiste deri në këto momenet të numërimit të votës ka zbritur në 72 mandate, pasi LSI ka marr një mandat në qarkun e Durrësit. Deri në orën 22:45 janë numëruar 3868 kuti nga 5199 në total. Në rang kombëtar, PS ka 48.8% të votave,  PD ka 39.3% LSI ka 6.9% të votave dhe PSD 2.2%. Sipas projeksioneve PS ka deri tani 72 mandate, PD 59, LSI 6 dhe PSD 3./Opinion.al

 

Pas