Aktualitet

Nuk respektuan masat anti-Covid, gjobiten katër subjekte në Krujë e Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 29/11/20 |
Opi Nion

Në kuadër të masave të marra kundër pandemisë COVID-19. autoritetet kanë gjobitur katër subjekte në qarkun e Durrësit.

Mësohet se këto subjekte nuk i respektonin masat. Pas kontrolleve, policia ka evidentuar dhe ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë secilin, 2 subjekte në Krujë:

Subjektin në pronësi të  S. RR., në fshatin Larushk, Krujë dhe subjektin në pronësi të A. F., në Arrmeras, Krujë, pasi në kundërshtim me Aktin Normativ, u konstatuan duke organizuar ceremoni mortore.

Gjithashtu në Durrës, janë ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë secili, 2 subjekte:

Subjekti në pronësi të K. P., i cili gjatë kontrollit u konstatua i hapur, jashtë orarit të përcaktuar për mbylljen e subjekteve.

Në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, subjekti me menaxher M. K., i cili me rastin e festave kishte organizuar një event, në kundërshtim me Aktin Normativ./ Opinion.al

Pas