Bota

Nuk i ndaloi policisë, shqiptari kapet me 200kg drogë në Bolonja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 29/08/19 |
Al Do

Një 29-vjeçar nga Shqipëria është kapur me 200 kg kanabis në makinë nga policia në Bolonja.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari me iniciale N.R ishte duke lëvizur me makinë kur patrulla e policisë i ka kërkuar të ndalojë. Ai nuk i është bindur urdhrit dhe ka shtuar shpejtësinë për tu larguar.

Pasi forcat e policisë kërkuan përforcime, automjeti u ndalua dhe brenda tij u gjetën 100 pako mariuanë me peshë 208 kg.

Vlera e lëndës narkotike llogaritet të jetë rreth 1.2 milionë euro në tregun me pakicë. /Opinion.al

Pas