Aktualitet

Nostalgjikët e komunizmit përshëndesin me grusht: Lavdi Enver Hoxhës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 29/11/20 |
Opi Nion

Përveç krerëve të shtetit, 76 vjetori i Çlirimit është përkujtuar dhe nga nostaligjikët e sistemit komunist në Shqipëri.

Dashamirësit e e Enver Hoxhës dhe Partisë Komuniste bënë homazhet e tyre në Varrezat e Dëshmorëve.

Me foto të diktatorit Hoxha e parrulla në duar ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”, ata nderuan me grusht dhe vendosën kurora me lule te Varrezat e Dëshmorëve./ Opinion.al

Pas