Aktualitet

Njihuni me kamikazen që hodhi veten në erë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 20/11/15 |
root

Quhet Hana Aitboulachen dhe është nga kamikazet që hodhi veten në erë ditën e djeshme. 26 vjeçarja mendohet se ishte kushërira e trurit të ISIS Abdelhamiad Abbaoud, që shkaktuan masakrën e Parisit.

Ajo kishte lindur në Paris dhe kishte një ndërmarrje ndërtimi që nga viti 2012.

http://video.corriere.it/parigi-blitz-saint-denis-spari-ultime-parole-kamikaze-che-poi-si-fa-esplodere/89207d9c-8e21-11e5-ae73-6fe562d02cba

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Pas