Aktualitet

Një tjetër aksident i rëndë në Shkodër-Koplik, ndërron jetë 26-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 15/03/19 |
el ida

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplik i Sipërm, ku një mjet tip “Benz” është përplasur me një “Volkswagen”.

Nga të dhënat paraprake të policisë mësohet se si pasojë ka ndërruar jetë 26-vjeçari Nikola Sokolja, drejtuesi i mjetit tip “Benz”,  dhe ka mbetur i dëmtuar 59-vjeçari Lek Malota, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Aktualisht po kryhen veprimet nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të plota të aksidentit.

Kujtojmë se vetëm dy ditë më parë, në rrugën Shkodër-Koplik, janë përplasur nga një automjet tip “Volkswagen Sharan”, vjehërr e nuse, Hasmije dhe Esmeralda Bajrakurti, e si pasojë të dyja ndërruan jetë. /Opinion.al

 

Pas