Sociale

Një levrek 50.000 lekë,Braçe nxjerr faturën:Mos e nisni me këmbën e gabuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 30/05/21 |
Opi Nion

Zv.Kryeministri Erion Braçe ka publikuar në rrjetet sociale koston e një dreke të konsumuar në një nga restorantet në Shqipëri.   Ndërsa publikon në Facebook faturën që shkon në vlerën e rreth 35 mijë lekëve të reja dhe vë në dukje çmimin e lartë të peshkut, Braçe shkruan ndër të tjera se kjo faturë është një nisje e gabuar e sezonit turistik.

Shënimi i Braçes

Mos  e nisni me këmbën e gabuar; domethene me faturen e gabuar!

  1. Dateri eshte e ndaluar te tregtohet ne kete vend;
  2. Nje levrek nuk kushton kerkund 50.000 leke;
  3. Ky TIGANI nuk ka kater kilogram levrek, as 200 mije leke shije;
  4. Kjo fatura nuk njihet nga legjislacioni fiskal ne kete vend, por trajtohet nga ligji si e paligjshme.

E thjeshte;

Mos i perzini njerezit!

Ja fitove sot 200 mije leke nga kjo fature!

Neser nuk te vjen me kush!

Pas