Kryesore

Nis fushata për kreun e PD, zbulohet axhenda e Berishës dhe rivalit të tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 13/05/22 |
Opi Nion

Duket se ka nisur fushata për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Partisë Demokratike. Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në PD njofton se në mbledhjen e sotme është diskutuar kalendari i takimeve të kandidatëve për kreun e PD, Sali Berishës dhe Ibsen Elezi.

Në një njoftim bëhet me dije se turi i takimeve fillon sot:

Kështu të premten, dt 13 maj 2022
Ora 17.00 – Z. Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Elbasan.

E shtunë, dt 14 maj 2022
Ora 10.00 – Z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Kukës
Ora 11.30 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Has.
Ora 18.00 – z. Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Fier.

Komisioni ka njoftuar menjëherë degët përkatëse në lidhje me kalendarin e takimeve.
Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD që do të finalizohet në votimin e datës 22 maj 2022./Opinion.al

Pas