Aktualitet

Ngricat “mbërthejnë” vendin, ARRSH: Si është situata në të gjitha akset


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 22/01/22 |
Opi Nion

Moti i ftohtë dhe ngricat kanë “mbërthyer” vendin, por fatmirësisht nuk paraqiten probleme në akset rrugore. ARRSH bën me dije se të gjitha akset kombëtare janë të kalueshme, teksa i bën apel drejtuesve të mjeteve që të tregohen të kujdesshëm  sidomos gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit duke reduktuar shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe të pajisen me goma dimërore.

“Gjatë natës ka pasur temperatura nën 0 °C  pa reshje në të gjithë vendin. Nuk ka probleme me qarkullimin në të gjitha akset kombëtare, është punuar me shpërndarjen e kripës për të shmangur ngricat dhe zgjerimin e akseve me pretencë bore. Drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore”, shkruan ARRSH./Opinion.al

Pas