Kronikë

Aksidentoi për vdekje këmbësorin dhe e hodhi në kanal, kapet 48-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 22/01/22 |
Opi Nion

Një 48-vjeçar është arrestuar pasi ka përplasur me automjetin e tij një 83-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në datën 11 Janar dhe si pasojë e përplasjes, i moshuari ka ndërruar jetë.

Policia njofton se shoferi ka fshehur trupin e pajetë të 83-vjeçarit duke e hedhur në një kanal.

Ndërkohë autoritetet kanë zbardhur ngjarjen dhe kanë vënë në pranga shoferin si dhe kanë sekuestruar automjetin tip “Audi” me të cilin 48-vjeçar ka aksidentuar të moshuarin.

“Pas ngjarjes së ndodhur më datë 11 janar në segmentin rrugor fshati Thane – Elbasan ku një 83-vjeçar u gjet i pajetë në kanal, Strukturat e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan në bashkëpunim me Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Elbasan, kanë kryer një sërë veprimesh hetimore për zbardhjen e ngjarjes. Si rezultat i punës profesionale dhe hetimore të pandërprerë dhe kontrollit të zonës në perimetër të gjerë, u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi, kapja dhe shoqërimi i drejtuesit të mjetit që shkaktoi aksidentin me pasojë vdekje. Gjithashtu u bë e mundur gjetja dhe sekuestrimi i mjetit tip Audi që ky shtetas dispononte me të cilin shkaktoi aksidentin me pasojë jetën 83-vjeçarit”.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas