Aktualitet

Ngjarja në Himarë, Berisha publikon denoncimin: Skafi përdorej për trafik drogeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:03 - 05/08/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha thotë se skafi që përdorej nga Arjan Tase ditën që përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarët, përdorej për trafik droge.

Në denoncimin e një qytetari të publikuar nga Berisha, thuhet se skafi përdorej për trafik droge në Greqi, Itali dhe në Malin e Zi.

Sipas denoncimit, grupi i trafikëntëve që përdorte skafin është favorizuar nga Tase gjatë kohës që ishte drejtues policie në Himarë. Po ashtu, thuhet se grupi i trafikantëve treafikon drogë për llogari të grupit të Habilajve dhe Greon Xhafajt.

Postimi i Berishës

Skafi i fuqishëm i komisar Tases përdorej nga Habilajt dhe Gerond Xhafa për trafik droge!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor !

Uroj të jeni mirë me shendet familjarisht.

Jam oficer policie. Po ju informoj në lidhje me Motogomonen me dy motorra të fuqishem që aksidentij 7 vjeçaren në Potam: Motogomonja ( Skafi) me dy motorra i perket një Grupi trafikantësh që kanë punuar dhe punojnë për transportim hashashi per Itali, Greqi dhe Malin e Zi, për llogari të Habilajve dhe Geron Xhafes, por që janë mbrojtur dhe favorizuar nga oficeri Arjan Tase me detyrë Komandant i Stacionit Policisë Himar…!

Motogomonja ( Skafi), në ditët e fundit të muajit Maj, ka pësuar një defekt duke trasportuar 700 kg hashash për në Ishujt e Greqisë. Pastaj është terhequr nga Deti dhe është derguar me një automjet të mbyllur në një Servis të specializuar për Skafet në Rajonin e Kurbinit në afërsi të Patokut ku i është nënshtruar servisit për më shumë se një muaj. Pra është mjet lundrues për operacione të shpejta (trafik të paligjshem) dhe jo mjet lundrumi për sherbime turistike…! Faleminderit.

Pas