Kronikë

Masakra tek “Zogu I”, prokuroria: Burg përjetë italianit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 17/09/18 |
b.f

Prokuroria për Krime të Rënda ka dhënë pretencën për 3 personat e akuzuar si autorë të vrasjes së trefishtë të ndodhur më 27 majin e vitit 2015 në Bulevardin “Zogu i Parë”.

Prokurori Përparim Kulluri kërkoi dënimin me 24 vite burg për Klevis Doçin; 34 vite burg për Markelian Doçin dhe burgim të përjetshëm për italianin Salvatore Letizia.

Italiani Salvatore Letizia dhe vëllezërit Klevis e Markeljan akuzohen për vrasje për gjakmarrje.

Në këtë ngjarje, mbetën të vdekur 3 persona; Mentor Lufi (Doçi) Gerti Goxhaj dhe Besnik Sulku.

Pas