-Jetë dhe Stil

Foto/Nga gjalpi i dhisë tek makaronat tradicionale, menuja për liderët e BE-së në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:41 - 07/12/22 |
Opi Nion

Menu mesdhetare e ndërthurur me elementë të kuzhinës shqiptare. Ka qenë shefi Julian Zguro ai që ka përzgjedhur menunë e mikpritjes për liderët e BE pjesëmarrës në samitin e Tiranës më 6 Dhjetor, ku përfshihej gjalpi i dhisë, flija e patates apo makaronat tradicionale.

Ndërkohë, Opinion.al mëson se menu bufe është shërbyer për gazetarët në zyrën e shtypit, gjithashtu  me elementë të rëndësishëm të kuzhinës shqiptare, përzgjedhur nga shefi Julian Zguro në bashkëpunim me Drejtorinë e Shërbimeve Qeveritare./Opinion.al

Pas