Aktualitet

Nga erdhi vaksina? Rama me ironi qytetarit: M’i dha Ndrangheta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 20/02/21 |
Opi Nion

Kyeministri Edi Rama ka replikuar në rrjetin social Facebook, me qytetarë të ndryshëm që ngrenë pikëpyetje lidhur me origjinën e vaksinës, apo mënyrën e konservimit të saj.

Në njërën nga pyetjet, dikush prej qytetarëve i kërkoi Kryeministrit t’u tregojë shqiptarëve se ku I ka marr vaksinat, nisur nga fakti që ai ka refuzuar të tregojë vendin që i ka dhuruar.

Dhe në përgjigjen e Ramës, nuk ka munguar ironia: M’i dha Ndrangheta, por mos e bëj muhabet./Opinion.al

 

Pas