-U tha në Opinion

Nesho:Zyrtari shqiptar “non grata” nga SHBA, por u ul pranë motrës së Bush


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 19/05/21 |
Opi Nion

Ish-ambasadori Agim Nesho ka komentuar shpalljen non grata të ish-kryemnistrit Sali Berisha nga SHBA.

Nesho tregoi në emisionin në “Opinion” se si një zyrtar i lartë i qeverisë “Nano” kishte shkruar në SHBA pavarësisht se ishte shpallur person non grata.

Sipas ish-ambasadorit, zyrtari i lartë kishte marrë pjesë në aktivitete të partisë Republikane në SHBA dhe ishte ulur pranë motrës së ish-presidentit të SHBA, Bush.

“Para disa kohësh një zyrtari të lartë i shtetit shqiptar nuk i jepej viza për të shkuar në SHBA. Më thirri Nano, ose shkakrohet PS se ky nuk vete se i kanë prerë vizën… nuk ka rëndësi emri, ishte në në një rang të lartë. Shkoi ambasadori i SHBA duke ti thënë Nanos se unë nuk ia jap vizën këtij njeriu. Unë personalisht kam takur Bob Dole dhe e di çfarë ndodhi, ky personi non grata në këtë moment u ul në rrjieshtin e parë në karrigen tre ngjitur me motrën e ish-presidentit të SHBA Bush.”-tha Nesho./ Opinion.al

Pas