Aktualitet

Shi në orët e para të ditës, si parashikohet moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:06 - 20/05/21 |
Opi Nion

Vranësira të dendura dhe shira afatshkurtër e të pakët do të dominojnë orët e para të ditës në vendin tonë, ku me të dukshme reshjet do jenë në pjesën lindore.

Edhe pse herë pas herë do kemi intervale me kthjellime reshjet mbeten prezente deri pak pas mesditës kur moti kthjellohet fillimisht në ultësirën perëndimore dhe me pas gjatë mbrëmjes moti i kthjellët do të dominojnë në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas, MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjellin orët e drekës duke u luhatur nga 8°C deri në 25°C.

Era do fryjë e mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 60-65 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 5 ballë./Opinion.al

Pas